Kiek kainuoja energetiškai efektyvaus namo iš bauroc šildymas?

Apie naujai statomo gyvenamojo namo energetinę klasę reikia galvoti jau ruošiant namo projektą. Priežastis paprasta – nuo to priklausys jūsų patiriamos šildymo sąnaudos ateityje.

Šiandien Lietuvoje pastatai skirstomi į septynias energinio naudingumo klasės: A, B, C, D, E, F, G, kur A – aukščiausia klasė (mažiausias energijos suvartojimas), G – žemiausia (didžiausias energijos suvartojimas). Pagal Lietuvoje įsigaliosiančią ES Energinio namų efektyvumo direktyvą 2010/31/EU, nuo 2017 m. mūsų šalyje visi naujai statomi gyvenamieji namai turės atitikti A, A+ arba A++ energinio naudingumo klasę. Tai reiškia, kad visi namai turės būti energetiškai efektyvūs – mažomis energijos sąnaudomis pasiekiantys jaukią ir komfortišką temperatūrą tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku.

Atsižvelgiant į būsimus pokyčius, jau šiandien galima prognozuoti, kad aukštą energetinę klasę atitinkantys namai savo verte stipriai lenks anksčiau statytus gyvenamuosius namus, nes pastarųjų šildymo sąnaudos bus žymiai aukštesnės. Tuo galima įsitikinti lyginant A ir C klasės namų šildymo išlaidas.
Energetiškai efektyvų A klasės gyvenamąjį namą galima pastatyti naudojant bauroc ECOTERM+ 500 akytojo betono blokelius. Būtent toks namas buvo pastatytas Estijoje, Saremų salose, Kuresare mieste. Šio namo energijos efektyvumo rodikliai yra labai geri, todėl jis pagal savo energijos sunaudojimą priskiriamas labiausiai energiją taupančiai A klasei.

Jeigu šis energetiškai efektyvus namas (165 m2 šildomo ploto) stovėtų Lietuvoje, per metus vienam kvadratiniam metrui ploto šildyti būtų sunaudojama vos 25 kWh energijos. O tai yra 175 EUR per metus (skaičiuota remiantis dabar galiojančiomis šildymo gamtinėmis dujomis kainomis – 0,042 EUR/kWh. Tuo tarpu tokio pat dydžio (165 m² šildomo ploto) C klasės namo kvadratiniam metrui ploto šildyti būtų sunaudojama vidutiniškai 150 kWh energijos (remiantis SPSC pastatų energinio naudingumo sertifikavimo duomenimis) šildymo sąnaudos per metus siektų 1040 EUR. Kaip matome, skirtumas akivaizdus. O metams bėgant šis skirtumas tik dar labiau didės.

Apie A klasės namą Estijoje

Visa namo Saremų salose antžeminė dalis pilnai pastatyta iš akytojo betono produkcijos bauroc, o papildomas apšiltinimas naudojamas tik grindų ir stogo konstrukcijose. Išorinės sienos pastatytos iš bauroc ECOTERM+ 500 blokelių su tinko apdaila. Dėl labai gero minėtų blokelių atsparumo šilumai galima statyti viensluoksnę sieną, nenaudojant papildomo apšiltinimo. bauroc gaminių naudojimas antžeminėse laikančiose konstrukcijose, įskaitant perdangas ir stogus be palėpių, užtikrino gerą šilumos izoliaciją, neleido susidaryti šalčio tiltams.

Daugiau apie šį energetiškai efektyvų namą skaitykite čia.

Daugiau apie energetiškai efektyvius namus skaitykite čia.

Turite klausimų? Skambinkite mums telefonu 8 5 2747393 arba rašykite adresu aeroc@aeroc.lt.