Klausimai-Atsakymai

1. Ar galima naudoti bauroc blokus drėgnose patalpose?

bauroc blokai gali būti naudojami patalpose su padidinta drėgmės koncentracija, tokiose, kaip vonios kambario, dušo ar pirties statybose. Blokai bauroc nebijo drėgmės ir nėra jos veikiami, tačiau mes rekomenduojame prieš vykdant apdailos darbus vidinių sienų paviršių padengti garų izoliacija.

2. Ar bauroc blokai atsparūs ugniai?

bauroc akytojo betono gaminiai pasižymi itin aukštu atsparumu ugniai, apie ką papildomą informaciją rasite čia.
Pertvarų blokai Element idealiai tinka sienų statybai, patalpose, kuriuose yra padidinti reikalavimai ugnies atsparumui.

3. Kokio aukščio sieną galima statyti iš bauroc Element 100?

Sienos lankstumas nustatomas pagal normatyvus, tai yra 1:27 santykiu, reiškia, kad sienos aukštis gali būti iki 2,7m. Dėka to, jog mūro darbai vyskta naudojant klijus, kurie suteikia didesnį tvirtumą, sienos aukštį galima padidinti iki
3 m.

4. Ar galima vykdyti mūro darbus žiemos metu?

Mūro darbus iš bauroc blokų galima vykdyti ir žiemos metu, tam naudojant žieminius klijus, turinčius specialių priedų. Žieminiai klijai ant pakuotes žymimi snaigės ženklu. Žemiausia temperatūra leidžianti vykdyti mūro darbus žiemos metu iki -10. Žieminių klijų paruošimui patariama naudoti šiltą vandenį.

5. Kam reikalingos įdubos bauroc blokų galuose?

Blokai bauroc mūrijasi tokiu būdu: vieno bloko galas turintis idubą sujungiamas su kito bloku turinčiu lygų paviršiu. Klijai tepasi tik ant blokų plokštaus paviršiaus. Užbaigus eilę susidarę tarpeliai sujungus blokus užpilami klijais, tokiu būdu gaunant neprapučiamą vertikalią siūlę.

6. Kelių aukštų pastatą galimą pastatyti iš bauroc blokų?

Iš bauroc blokų pastatų statyba leidžiama iki 3 aukštų. Jeigu konstrukcijos laikančioji dalis yra iš gelžbetonio, o bauroc blokai naudojami karkaso apsiuvimui, tada pastato aukštingumui ribojimo nėra.

7. Ar galima naudoti bauroc blokus statant požeminius namo elementus?

bauroc blokai skirti antžeminių konstrukcijų statybai. Pamatų statybai bauroc blokų naudoti nerekomenduojame.

8. Ar yra armavimo schemos sąramoms gaminamoms iš U blokų?

Kadangi laikančioji dalis gaminama iš U blokų, tad pati sąrama yra gelžbetoninė, o pats U blokas – tai klojinys, tad skaičiavimus reikia atlikti turint omenyje planuojamus apkrovimus analogiskai gelžbetoninių sąramų skaičiavimams. Pateikti jau paruoštus armavimo sprendimus praktiškai neįmanoma, kadangi kiekvienas namas turi individualias savybes ir apkrovimus, kurie virš angų yra skirtingi. Norint gauti saugų patogų ir greitą rezultatą statant rekomenduojame naudoti bauroc gaminamas sąramas. Sąramos armuotos ir pagamintos iš akytojo betono su tam tikrais išmatavimais bei laikančiosiomis savybėmis. Kokių išmatavimų sąramos turi būti naudojamos sprendžia pastato projektuotojas.

9. Ar gali perdangos plokštė dėtis ant bauroc sąramos?

bauroc sąramos armuotos, tokiu būdu, kad gelžbetoninės perdangos panelės iki 6m ilgio galima remti tiesiogiai ant saramos be papildomos blokų eilės, o taip pat ant vidinių laikančių sienų neliejant betono žiedo.

10. Ar galima ir kokiais kiekiais pirkti blokus tiesiai iš gamyklos?

bauroc produkcijos prekyba vyksta per atstovų parduotuves nepriklausomai nuo perkamo kiekio. Atstovų sąrašą rasite čia. Perkant didesnį kiekį galimos nuolaidos.