Techninė informacija

Kampų mūrijimas naudojant silroc 250mm blokelius

Kadangi silroc 250mm blokelių ilgis ir plotis yra beveik identiški 250mm ir 248mm, gaunasi „kvadratas“, ko pasekoje meistrai turi pjaustyti blokus, kad tinkamai išpildyti pastato kampus ir tinkamai perrišti mūro siūles. Tam, kad darbas būtų paprastesnis ir lengvesnis (nereiktų pjaustymo), kampų mūrijimui rekomenduojama naudoti silroc 120mm (120x238x250mm) blokelius.

1 – silroc 250 mm

2 – silroc 120 mm

3 – Statmenoji siūlė (t=8-12 mm)

Sienų armavimas su armatūra Murfor® Compact-A

Armatūrа Murfor® Compact-A  – tai 40 ir 80 mm pločio pintas plieninis tinklas, kuris yra tiekiamas rulonais po 30 metrų. Dėl mažo svorio (vienas rulonas sveria vos 3 kg) ir nedidelių matmenų armatūra yra lengvai transportuojama ir montuojama – nėra būtinybės samdytis specialius įrengimus. Armatūrą lengva naudoti – reikia tik išsukti ir nupjauti reikalingą fragmentą.

Mūro armavimas nėra būtinas, bet rekomenduotinas. Murfor® Compact-A naudojamas sumažinti mūro skilimo tikimybę. Nelaikančios sienos iki 3 metrų ilgio kaip taisyklė nereikalauja armavimo. Mūrą iš silroc blokų rekomenduojama armuoti pirmą, kas ketvirtą ir paskutinę eilę taip, kaip parodyta brėžinyje 1.

 

Brėžinys 1

Klojimo metu armatūra išvyniojama tiesiai ant mūro paviršiaus. Priklausomai nuo mūro pločio reikia sudėti vieną arba dvi armatūros Murfor Compact-A eiles.

Mūro plotis Tinkamas plotis ir siūlės tūris
250 2 x A40
180 1 x A80
150 1 x A80
120 1 x A40

Armatūros sudūrimas

Armatūros sudūrimo vietose yra neleistina kloti fragmentus vienas ant kito!  Skersinę armatūrą reikia perpjauti 25 cm atstumu nuo krašto ir kloti išilginę armatūrą viena kitos atžvilgiu 25 cm taip, kad armatūra sudūrimo vietose nesikeistų. (Piešinys 1)

Piešinys 1

Yra įmanomas ir kitas alternatyvus sudūrimo būdas. (Piešinys 2)

Piešinys 2

Vienoje siūlėje, kur paraleliai yra klojami du armatūros fragmentai, sudūrimo vietos turi būti skirtingose vietose, pageidautina kaip minimum 50 cm atstumu viena nuo kitos. (Piešinys 3,4)

Piešinys 3

Piešinys 4

Sudūriant armatūrą skirtingose siūlėse sudūrimai turi būti skirtingose vietose. Neleistina sudūrimus daryti viena po kitu. (Piešinys 5)

Piešinys 5

Kampų armavimas

 

silroc 180mm+ Murfor 80mm

silroc 250mm+Murfor 2×40mm

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilginių šilumos tiltelių vertės, A++ klasė

Su KTU Universiteto mokslininkais atliktas silikatinių silroc blokelių išorinių sienų konstrukcinių elementų ilginių šilumos tiltelių koeficientų verčių skaičiavimas. Skaičiavimai atlikti visiems tipiniams silroc mazgams, pateikti su izotermų schemomis  ir atitinka visus Lietuvos statybos reglamento (STR) reikalavimus.

Silroc ilginių šilumos tiltelių skaičiavimų ataskaita

Kokiu storiu reikia šiltinti silroc blokelius, A++ klasė

Dažnas klausimas kokio storio polistorolo, vatos ar PIR apšiltinimo reikia, norint pasiekti A++ klasės reikalavimus? Su KTU Universiteto mokslininkais atlikome skaičiavimus su silroc silikatiniais blokeliais įvairiems fasado apšiltinimo tipams. Vertinti išorinių sienų 180mm, 240mm ir 250mm blokeliai – mūro siena su klijų siūle ir smeigių bei kitų tvirtinimų įtaka.

Silroc sienos detalių skaičiavimų ataskaita