Modulių sistema

bauroc akytojo betono gaminiai gaminami nustatytų modulių dydžiais. Todėl jau projektavimo metu reikia atsižvelgti į modulių išmatavimus. bauroc gaminių atveju pagrindinis modulis horizontalia ir vertikalia kryptimis yra 2M. Modulių dydis M = 100 mm (žiūr. bauroc gaminiai).

Horizontalieji moduliai

Projektuojant pastatą, ašis patariama išdėstyti n•2M žingsniu. Išorines sienas su ašimis reikia sujungti taip, kad bloko vidinis kraštas būtų 150 mm atstumu nuo ašies. Pastato vidines nešančias sienas būtų geriau išdėstyti tokiu principu, kad ašis būtų tarp sienos abiejų paviršių ir bent jau 100 mm į vidinę pusę nuo sienos paviršiaus. Tai reikštu vidinės nešančios sienos minimalus storis yra 200 mm. Tam yra užtikrinti bauroc perdangos panelių reikalingi atramos ilgiai.
Taip pat ir langų bei durų angų pločius yra patariama projektuoti taip, kad jie dalintųsi iš 2M (žiūr. Standartiniai perdangų ilgiai).
Cokolio ar rūsio išorines sienas sujungiamos atsižvelgiant į viršuje esančias išorines sienas taip, kad tarp paruoštų išorinių paviršių būtų 15…35 mm tarpas.

joonis_4-1_lv

Cokolio sąryšis su modulių sistema

Vertikalieji moduliai

Statant į aukštį reikia naudoti pagrindinį modulį 2M, kuris atitinka bauroc blokų aukščio išmatavimus. Kartais prie perdangų tarp aukštų atsiranda tarpų, nes gelžbetonio plokščių panelių storis ( 220mm ir 265 mm) neatitinka bauroc blokų aukščio (200 mm).
Dažnai yra naudinga išorinės sienos sujungimuose su perdangos plokštėmis naudoti prieš tai suderintame aukštyje nupjautą bloką. Projektuojant langų ir durų angas reikia atkreipti dėmesį į tai, kad angų viršutinis kraštas būtų lygyje, kuris yra 4M ar 2M (bauroc perdagos aukštis) žemiau nei panelio apatinis paviršius.
Taip pat ir langų aukštis galėtų būti 2M modulio, kad sumažintumėte blokų pjaustymo būtinybę.

joonis4_2a06
Sienų vertikalioji modulių sistema bauroc ECOTERM+ išorinei sienai

joonis4_2b06
bauroc sienų vertikalioji modulių sistema sienai su papildomu apšiltinimu ir apdaila