Senų akmeninių sienų šiltinimas

Senų mūrinių pastatų, kurių fasadai turi istorinę ar paveldo vertę, išorinių sienų dažnai neįmanoma apšiltinti. Žvelgiant iš statybos fizikos pozicijų, šimtmetį arba ilgiau atlaikiusių akmeninių sienų saugiausia yra visai nešiltinti arba šiltinti jų išorinę pusę. Vis tik yra daug senesnių pastatų, kurių šildymo sąnaudas būtina sumažinti ir padidinti šiluminį komfortą patalpose, o vienintelė galimybė tai padaryti yra apšiltinti išorines sienas. Tokiu atveju galima naudoti akytojo betono plokštes bauroc RENOVE, skirtas apšiltinti senas akmenines sienas iš vidaus. Būtinai reikėtų pasitelkti statybos fizikos specialistą . Daugiau informacijos apie vidaus šiltinimui tinkamas medžiagas rasite čia..

bauroc RENOVE šiltinamosios plokštės daugiausia tinka pastatų su istorinėmis plytų arba natūralaus akmens išorinėmis sienomis šiltinti iš vidaus. Sovietmečiu statytuose namuose bauroc RENOVE šiltinamosios plokštės tinka išorinėms sienoms, pastatytoms iš vadinamųjų Narvos blokų ir kitų akytojo betono blokų ar sienių plokščių, šiltinti. Gaminiai buvo sukurti atsižvelgiant į šiltinimo poreikį iš vidaus, tačiau juos taip pat galima naudoti senų akmeninių sienų išorei šiltinti.

Šiltinant pastato sienų vidinę pusę negalioja taisyklė „kuo daugiau, tuo geriau“ – kaip tik priešingai. Šiltinti reikia tik tiek, kad ant senos akmeninės sienos, kuri dėl šiltinimo trūkumo atvėsta, vidinio paviršiaus nesusidarytų drėgmės kondensatas ir jos nepažeistų šaltis. Kondensatas sukeltų pelėsio susidarymo pavojų. Jei dėl iš vidaus pridėto storesnio šiltinamojo sluoksnio vidinį senosios sienos paviršių pasiekia neigiama temperatūra, kyla papildoma rizika, kad sieną ir (arba) šiltinamąjį sluoksnį pažeis šaltis.

Būtent minėtosioms grėsmėms sumažinti buvo sukurtos bauroc RENOVE – 10 cm storio akytojo betono plokštės, kurių šilumos laidumas yra λD = 0,10 W/m-K. Tai yra optimaliausias kompromisas norint patenkinti poreikį šiltinti sieną ir užtikrinti jos ilgaamžiškumą. Jei senos akmeninės sienos šilumos perdavimo koeficientas prieš ją apšiltinant byra 1 W/m²-K, tai sumontavus 10 cm storio bauroc RENOVE šiltinamąsias plokštes, sienos šiluminės savybės pagerėja 2 kartus ir akivaizdžiai padidėja šilumos komforto pojūtis patalpoje.

bauroc RENOVE šiltinamosios plokštės ne tik pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, bet ir yra pakankamai tvirtos, kad laikytų sienines spinteles ir užuolaidų karnizus. Šiltinamųjų plokščių nereikia dengti papildomomis gipso kartono plokštėmis. Norint apdailinti tiksliai sumontuotas bauroc RENOVE plokštes pakanka jas padengti apdailoai skirta gruntavimo priemone.

Akytasis betonas pasižymi geru kapiliariniu vandens laidumu, t. y. yra kapiliariai aktyvi šiltinamoji medžiaga. Tai reiškia, kad kritiniu atveju, kai šaltuoju metų laiku ant senos sienos vidinio paviršiaus vis dar kondensuojasi drėgmė, susikondensavęs vanduo kapiliariniu vandens pernešimu grįžta į šiltą patalpą ir vėl gali išgaruoti šiltesniame ore.

Drėgnų patalpų vidaus apdailai reikia naudoti garams nelaidžius sluoksnius, kurie kritinėmis sąlygomis neleidžia ant senos sienos vidinio paviršiaus susikondensavusiam vandeniui kapiliariniu būdu grįžti atgal, todėl akytasis betonas netinka senoms akmeninėms sienoms, esančioms drėgnose patalpose, šiltinti iš vidaus.

Kitaip nei garus izoliuojanti šiltinamoji medžiaga, „kvėpuojančios“ bauroc RENOVE šiltinamosios plokštės leidžia vidiniam sluoksniui vasarą išdžiūti ant sienos, esančios patalpos pusėje, todėl per vasaros karščius po šiltinamuoju sluoksniu nesusidaro drėgmės kondensavimosi pavojus. Naudojant garams nelaidų šiltinimo sprendimą ši problema tampa realia grėsme.

Pagrindinės montavimo instrukcijos

Senoms akmeninėms sienoms išlyginti tinka bauroc LENGVASIS PAGRINDO TINKAS arba panašus lengvasis mineralinis kalkių cemento tinkas.

Pirmąją šiltinamųjų plokščių eilę reikia kloti ant akmeninių arba betoninių grindų, panašiai kaip bauroc ELEMENT pertvarines plokštes. Plokštes prie anksčiau lygiai nutinkuotos senosios sienos reikia klijuoti bauroc AKYTOJO BETONO KLIJAIS jais sutepant visas horizontalias ir vertikalias siūles.

NB! Klijuodami plokštes ant tinkuotos sienos įsitikinkite, kad klijai tolygiai dengia visą už plokštės esantį sienos plotą ir kad tarp plokštės ir sienos nėra tarpo.

NB! Plokštes, dedamas virš durų ir langų angų, taip pat tas plokštes, ties kuriomis bus tvirtinami užuolaidų karnizai, sieninės lentynos ir kiti sunkūs daiktai, reikia papildomai pritvirtinti prie sienos mūrvinėmis, skirtomis šiltimamosioms plokštėms montuoti.

Galutinei bauroc RENOVE plokštėmis dengtų sienų apdailai tinka mineralinės, vandens garams laidžios ir „kvėpuojančios“ apdailos medžiagos, pavyzdžiui, bauroc TINKO SISTEMA ir panašūs gaminiai, taip pat tradicinis kalkių ir molio tinkas.

Išsamesnę bauroc RENOVE montavimo instrukciją rasite čia.