Gyvenamasis namas iš bauroc be papildomos apdailos

Tiriant pastatus ilgaamžiškumo atžvilgiu, namui iš bauroc ECOTERM+ blokelių nereikia išorinės apdailos, kadangi netgi be apdailos ši medžiaga pasižymi gera oro pralaida ir yra atspari oro sąlygoms. Pastato stogas ir palangės turi būti geros, o klijų siūlės turi būti tikslios. Jeigu oras lietingas ar vėjuota, siena gali permirkti iki 3 – 4 cm, tačiau ji greitai išdžiūsta, o medžiaga nepažeidžiama. Pateiktose nuotraukose parodyti sprendimai, kur teisingai ir tinkamai iš šviesių bauroc blokelių pastatytuose namuose nenaudojama jokia išorinė apdaila.

viimistluseta-1-25184

viimistluseta-2-16383

Gyvenamieji namai iš akyto betono bauroc be apdailos

Jeigu klientas patenkintas tokia estetika, pastatas gali būti be išorinės apdailos arba apdailą galima atlikti, išdžiūvus sienoms, t.y. po pirmojo šildymo sezono. Tai yra viensluoksnių bauroc sienų pranašumas, lyginant su daugiasluoksnėmis sienomis su papildomu apšiltinimu, kurioms apdaila yra būtina.

viimistluseta-3-15342

Gyvenamasis namas iš akyto betono Rygoje, pastatytas 1939 m.

Baltijos šalyse pirmieji namai iš „Siporex“ akytojo betono buvo pradėti statyti Latvijoje 1939 metais. Daugelis jų buvo pastatyti be išorinės apdailos. 70 metų eksploatavimo patirtis rodo, kad šių pastatų fasadas atsparus pažeidimams. Kaip matyti nuotraukoje, dėl ilgamečio lietaus ir dulkių poveikio fasado spalva tapo netolygi, tačiau dėl to pastato eksploatacinės savybės nepablogėjo.