Kaip visos kitos statybinės medžiagos bauroc produkcija gali būti sugadinama – neteisingai transportuojant, sandėliuojant ar krovimo metu gresia įtrūkimai ir nuodaužos. Siekiant išvengti žalos, mes rekomenduojame vadovautis mūsų instrukcijomis.
Blokeliams ir plokštėms iškrauti rekomenduojama naudoti šakinius krautuvus. Padėklus taip pat galima kelti
juostiniais stropais, tačiau šiuo atveju po pastaraisiais būtina naudoti apsauginius kampus, o viršutiniame pakuotės
krašte – tarpiklius iš lentelių bei stebėti, kad krano kablys būtų ne žemiau nei 1,7 m nuo viršutinės padėklo su
blokais dalies.
Kelti galima padėklus tik su nepažeista įpakavimo plėvele. Nuo šilumos susitraukianti įpakavimo plėvelė ant padėklo sukrautiems blokams neleidžia išvirsti.
Draudžiama kelti padėklus plieniniais stropais ir trumpais juostiniais stropais be kampinių antdėklų bei stropais kelti kelis padėklus vienu metu.
1. Puspriekabėje
2. Sunkvežimyje ir priekaboje
Padėklai turi būti išdėstyti ir pritvirtinti taip, kad būtų užtikrinta, jog gabenami padėklai su blokeliais nesusidurs vienas su kitu, todėl padėklai su blokeliais ir plokštėmis į transporto priemonę turi būti kraunami šakiniu krautuvu vienas prie kito. Visos padėklų su blokelių ir plokščių gaminiais arba su pagalbiniais gaminiais (pvz., klijais) eilės prie transporto priemonės kėbulo apačios tvirtinamos per pakrauto padėklo viršų permestais tvirtinimo diržais.
Siekiant užkirsti kelią gaminių apgadinimui, prieš galutinai priveržiant diržus ant viršutinių padėklų kampų po diržais reikia padėti apsauginius kampus, pagamintus iš ne plonesnio kaip 6 mm kartono arba plastiko. Atitinkamą skaičių apsauginių kampų transporto priemonės vairuotojui perduoda sandėlyje naudojamo krautuvo vairuotojas. Tvirtinimo diržų nereikia pernelyg įtempti, nes jie gali sugadinti viršutinėje eilėje sukrautų blokų kraštus. Apatiniams blokų kampams apsaugoti po diržais papildomai galima naudoti įprastas statybines lentas, kaip parodyta nuotraukoje.
Nelygiu keliu reikia važiuoti atsargiai, kad krovinys būtų kuo mažiau kratomas. Prireikus tvirtinimo diržai turėtų būti papildomai įtempti.
Blokelius ir pertvarų plokštes reikia statyti ant iš anksto išlyginto, patikimo ir sauso pagrindo paviršiaus.
Padėklai be įpakavimo plėvelės turėtų būti apsaugoti nuo kritulių. Iš padėklo blokus išimti po vieną, nemesti.
Visi armuoti gaminiai, iš anksto sukomplektuoti transportavimo pakuotėje, į transporto priemonę kraunami šakiniu sandėlio krautuvu. Kaip pagrindas naudojamas medinis padėklas arba specialus medinis skydas.
Armuotus gaminius galima iškrauti šakiniu krautuvu arba keltuvu su šakėmis, naudojant medinį padėklą arba transportavimo skydą, kuris iš anksto pritvirtintas gamykloje.
Jeigu transportavimo skydas arba padėklas yra pritvirtintas, iškraunant kranu reiktų naudoti šakinį griebtuvą, o jeigu ne – juostinius stropus. Naudojant pastaruosius, kiekvieną pakuotę reiktų iškrauti atskirai. Juostinių stropų ilgis turi būti pakankamas šiai operacijai atlikti. Rekomenduojama turėti du minėtuosius stropus, kurių kiekvieno ilgis 8 m, plotis 60–80 mm, o kiekvienos juostos keliamoji galia – 2 tonos. Jais keliant iškraunamus gaminius svarbu užtikrinti horizontalią gaminių padėtį ir vienodą apkrovos pasiskirstymą abiejose pusėse.
Armuotus gaminius reiktų perkelti ant iš anksto išlyginto, patikimo ir sauso pagrindo paviršiaus keliant už prie pakuotės pritvirtintų lygiagrečių atramų arba gabenimo padėklo. Gaminius iš transporto priemonės rekomenduojama iškrauti netoli statybos vietos ir krauti daugiausia trimis sluoksniais. Siekiant apsaugoti armuotus gaminius nuo kritulių poveikio, juos reiktų uždengti vandeniui nelaidžia danga.