Sprendimai pastatų sienoms ir luboms su atsparumo ugniai reikalavimais

Tipinis sienų, kurioms taikomi atsparumo ugniai reikalavimai, pritaikymas

 • Komunikacijų šachtų sienos visuose pastatuose, nuo daugiabučių ir biuro pastatų iki privačių namų.
 • Lifto šachtų sienos.
 • Šildymo ir vėdinimo įrangos patalpų, serverių patalpų sienos.
 • Sienos tarp gyvenamųjų patalpų ir garažų.
 • Sienos tarp butų ir biurų.
 • Pastatų rekonstrukcija ir išplėtimas, priešgaisrinės užtvaros tarp senų pastato dalių ir naujai statomų dalių.
 • Sienos tarp priešgaisrinių skyrių dideliuose pramoniniuose ir komerciniuose pastatuose.
 • Ugniasienės tarp gretimų pastatų

Противопожарная стена между складскими помещениями Sagax Finland в Вантаа (Финляндия)

Магазин IKEA в Эстонии. Огнестойкие стены.

Отель Hilton Tallinn, стены шахт

Bauroc akytojo betono atsparumas ugniai

Akytasis betonas yra geriausiai atspari ugniai statybinė medžiaga. Gaisro atveju sienos ir lubos iš bauroc akytojo betono itin gerai izoliuoja karštį, o karščio sukeliama žala sienose plinta itin lėtai.

Aukščiausios kokybės atsparumas ugniai pasiekiamas be reikalavimo sienų apdailai, nes akytasis betonas yra sandari medžiaga, o montavimo technologija su mineraliniais bauroc AKYTOJO BETONO KLIJAIS užtikrina ir sandarias siūles. Todėl pro bauroc sienas neprasiskverbia nei karštis, nei gaisro metu atsiradusios liepsnos, dūmai ar nuodingos dujos.

2021 m. lapkritį atliktas bauroc ECOTERM + 300 blokinės sienos atitikties atsparumo ugniai klasei REI 240 testas įtikinamai patvirtino tai, kad:

 • Po 4 valandas trukusio maždaug 1000 °C karščio (nuo bandymo trečios valandos temperatūra jau siekė 1100 °C) vienoje bandomosios sienos pusėje išorinės sienos paviršiaus temperatūra vidutiniškai pakilo tik 16… 17 °C, nuo pradinės 20-21 °C temperatūros iki 37 °C temperatūros.
  • Palyginimui: norint atitikti REI 240 klasės reikalavimus, vidutinė temperatūra išoriniame sienos paviršiuje galėtų pakilti iki 140 °C.
  • Vėlesnis, po bandymo atliktas, sienos patikrinimas atskleidė, kad dėl 4 valandas trukusio maždaug 1000 °C karščio, karščio pažeidimai išplito tik į maždaug 10-12 cm gylį.
 • Bandomoji sienelė, apkrauta vienoda 50 kN/m jėga, iš esmės, be deformacijos atlaikė 4 valandas trukusį bandymą.
  • Sienos aukščio pokytis, viso eksperimento metu, viename matavimo taške buvo matuojamas 1 mm, o kitame matavimo taške sienos aukštis visiškai nepakito. Palyginimui: norint atitikti REI 240 klasės reikalavimus, bandymo metu apkraunamos sienos aukštį leidžiama sumažinti iki 29,5 mm.

 

Protokolą su Eurofins Expert Services Oy atlikto bauroc ECOTERM + 300 atsparumo ugniai bandymo rezultatais rasite čia.

Bauroc sprendimai konstrukcijoms, kurioms keliami skirtingi atsparumo ugniai reikalavimai

REI reikalavimus atitinkančios laikančiosios sienos

REI reikalavimus atitinkančias laikančias sienas rekomenduojama statyti iš bauroc blokelių. Priklausomai nuo gaminio, atsparumo ugniai klasė yra nuo REI 120 iki REI 240 (žr. duomenis 1 lentelėje).

 • Aukščiausios atsparumo ugniai klasės REI 240 reikalavimus visos laikančiosios sienos iš bauroc blokelių, kurių storis yra 250 mm. Be to, REI 240 reikalavimus atitinka ir 200 mm storio laikančiosios sienos iš bauroc HARD, ACOUSTIC ir SOLID blokelių.

REI reikalavimus atitinkančios pakabinamos lubos ir stogo lubos

Lubos iš bauroc LUBŲ PLOKŠČIŲ atitinka REI 90 atsparumo ugniai klasę.

EI reikalavimus atitinkančios priešgaisrinės užtvaros

Priklausomai nuo gaminio, sienos atsparumo ugniai klasė yra nuo EI 60 iki EI 240. Priklausomai nuo sienų storio ir statybvietės tipo, yra du sienų statybos variantai:

 1. Dideles, šimtų metrų pločio ir dešimčių metrų aukščio priešgaisrines sienas rekomenduojama statyti iš bauroc SIENŲ PLOKŠČIŲ. Visos sienos iš bauroc SIENŲ PLOKŠČIŲ atitinka EI 240 klasę.
 2. Mažesnius priešgaisrinius barjerus (pavyzdžiui, šachtų sienas biurų pastatuose ir daugiabučiuose, priešgaisrines užtvaras vieno aukšto ribose visuose pastatuose) rekomenduojama statyti iš bauroc ELEMENT pertvarų arba bauroc CLASSIC arba bauroc ACOUSTIC blokelių.
  • Aukščiausią atsparumo ugniai klasę EI 240 atitinka tik 150 mm storio bauroc ELEMENT ir ACOUSTIC sienos.
  • Klasę EI 120 atitinka tik 100 mm storio bauroc ELEMENT ir ACOUSTIC sienos.
  • Dažniausiai keliamą reikalavimą – atsparumo ugniai klasę EI 60 – atitinka visos bauroc blokelių sienos (žr. duomenis 1 lentelėje).

REI-M reikalavimus atitinkančios laikančiosios sienos

Simbolis -M žymi sienoms numatytą atsparumo smūgiams reikalavimą (atsparumą mechaniniam poveikiui). REI-M reikalavimą atitinkančias laikančias sienas rekomenduojama mūryti iš bauroc blokelių. Priklausomai nuo gaminio, atsparumo ugniai klasė yra nuo REI-M 90 iki REI-M 180 (žr. duomenis 2 lentelėje).

EI-M reikalavimus atitinkančios priešgaisrinės užtvaros

Simbolis -M žymi sienoms numatytą atsparumo smūgiams reikalavimą (atsparumą mechaniniam poveikiui). Priklausomai nuo gaminio, atsparumo ugniai klasė yra nuo EI-M 90 iki EI-M 180.

Priklausomai nuo sienų storio ir statybvietės tipo, yra du sienų statybos variantai:

 1. Dideles, šimtų metrų pločio ir dešimčių metrų aukščio priešgaisrines sienas rekomenduojama statyti iš bauroc SIENŲ PLOKŠČIŲ (žr. duomenis 3 lentelėje).
 2. Mažesnes EI-M reikalavimus atitinkančias sienas rekomenduojama statyti iš bauroc blokelių (žr. duomenis 2 lentelėje).

  

Bauroc ugniai atsparių pertvarų palyginimas su ugniai atspariomis pertvaromis iš gipso kartono

Dėka akytojo betono aukščiausios klasės atsparumo ugniai, „Bauroc“ turi labai aiškų pranašumą prieš tipiškas sienas iš gipso kartono. Pavyzdžiui, jei standartinė karkasinė siena iš gipso kartono atitinka EI 30 klasę, tai siena iš 100 mm storio bauroc ELEMENT 100 pertvarų plokščių, be jokių papildomų sluoksnių, atitinka žymiai aukštesnius EI 120 reikalavimus. 150 mm storio bauroc ELEMENT 150 pertvara jau atitinka aukščiausią EI 240 reikalavimą. Norint pasiekti atsparumo ugniai klasę EI 120, vietoj įprastų gipso kartono plokščių reikia naudoti specialias, padidinto atsparumo ugniai plokštes ir iš abiejų sienos pusių kloti dvigubas plokštes.

Standartinė siena iš gipso kartono atitinka atsparumo ugniai klasę EI 30

Norint pasiekti EI 120 klasę, vietoj įprastų gipso kartono plokščių reikia naudoti padidinto atsparumo ugniai plokštes bei iš abiejų pusių kloti dvigubas plokštes.

bauroc ELEMENT 100 siena, EI1 20
bauroc ELEMENT 150 siena, EI 240

 

 

 

 

 

 

1 pav. Bauroc ELEMENT pertvarų atsparumo ugniai charakteristikų palyginimas su karkasinių sienų iš gipso kartono atsparumo ugniai charakteristikomis.

Siena, pastatyta iš standartinių Bauroc gaminių ir yra visas reikalingas sprendimas ir norint pasiekti aukštą atsparumo ugniai klasę nereikia kloti jokių papildomų sluoksnių ar naudoti specialių gaminių su padidintu atsparumu ugniai! Tokią sieną nėra sudėtinga pastatyti, o kokybės patikrinimas vyksta greitai ir nesudėtingai. Nėra paslėptų defektų rizikos, o sienos atsparumas ugniai laikui bėgant nekinta.

Bauroc sienų atsparumo ugniai rodiklius rasite skyriuje Projektuotojui > Atsparumas ugniai.

Papildoma informacija

Iš Bauroc gaminių pagamintų sienų ir lubų atsparumo ugniai techninius rodiklius rasite skyriuje Projektuotojui > Atsparumas ugniai.

Protokolą su Eurofins Expert Services Oy atlikto bauroc ECOTERM + 300 atsparumo ugniai REI 240 bandymo rezultatais rasite čai.

Bauroc statybinių blokų apžvalgą rasite skyriuje Produktų asortimento apžvalga> Bendrieji statybiniai blokai.

2021-12-09 duomenimis